Jak zaparzać yerba mate Pajarito?

Pajarito - yerba mate

Tak naprawdę, w przeciwieństwie do podobnej zielonej herbaty, yerba mate Pajarito można przyrządzać w wodzie o praktycznie każdej temperaturze, a to sprawia, że może mieć ona najróżniejsze właściwości.

  1. Jeśli zalejemy yerbę zimną wodą, powstanie „terrere”, czyli chłodny napar o orzeźwiającym i delikatnym smaku.
  2. Zalanie yerby wodą o temperaturze 40 C również gwarantuje łagodny smak, jednak parzenie jej musi przebiegać troszkę dłużej, jeśli liczymy na dawkę mocy.
  3. Jeśli jesteśmy typami, którzy zalewają herbatę, kawę i zapominają o niej, zaparzmy yerbę w temperaturze 50, 60 C, jest to bowiem idealna temperatura dla yerba Pajarito, jeśli chcemy ją wypić np. wieczorem.
  4. Wypicie tradycyjnej yerba mate Pajarito zagwarantuje nam zalanie jej wodą o temperaturze 60, 70 C. Uzyskamy w tym przypadku energetyczny napój o charakterystycznej tytoniowej goryczce, który może jednak odstraszyć początkujących wielbicieli yerby.
  5. Temperatura 90 C zaparzy yerbę w minutę, dlatego po tym czasie konieczne jest przelanie jej przez sitko, by uniknąć bardzo gorzkiego smaku.
  6. Wrzątek raczej nie jest polecany do przygotowania tego rodzaju yerby, ponieważ zaledwie po sekundzie da nam naprawdę mocny napar, który raczej nie przypadnie smakoszom yerby do gustu.

0 comments:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *